Zielona Szkoła 2022

 

Nr telefonu kontaktowego do nauczycieli przebywających na Zielonej Szkole: 799 024 916


Dzień piąty...

Jak mawia stare przysłowie: "wszystko co dobre szybko się kończy"... Tegoroczna Zielona Szkoła za nami. Pakowanie, wyjazd i oczywiście McDonald's! Zapraszamy na fotorelację:


Dzień czwarty...

Czwarty dzień za nami. Pogodę i czas wykorzystaliśmy na 100%! Zapraszamy na fotorelację:

 

Dzień trzeci...

Trzeciego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Pomimo to, dzień był pełen aktywności. Zapraszamy na fotorelację:


Dzień drugi...

Piękna pogoda w drugim dniu Zielonej Szkoły pozwoliła nam na realizację wszystkich zamierzonych celów. Zapraszamy na fotorelację:

 


Dzień pierwszy...

Pierwszy dzień tegorocznej Zielonej Szkoły dobiegł końca. Dojechaliśmy bezpiecznie. Po rozlokowaniu w pokojach, obiedzie i ciszy poobiedniej spotkaliśmy się wszyscy razem i omówiliśmy najważniejsze zasady, które obowiązują podczas wyjazdu. Było przy tym mnóstwo pytań, a i czasami śmiechem witaliśmy oczywiste oczywistości. Po spotkaniu udaliśmy się na zwiedzanie ośrodka oraz najbliższej okolicy. Pomimo braku pogody,  na brak entuzjazmu nie mogliśmy narzekać. Po spacerze i kolacji poszliśmy na strzelnicę. Dzisiaj był tylko trening i jeszcze bez punktów, ale zabawa była przednia. Strzelaliśmy z łuków i pistoletów. Ze strzelnicy wróciliśmy do pokoi. Później już tylko toaleta i porządki przed ciszą nocną - przyznane zostały pierwsze punkty za samodzielność w zakresie czystości i porządku w pokojach. Około 21:30 zapadła cisza nocna.

Poniżej zamieszczamy kilka fotografii z pierwszego dnia. Więcej dodamy jutro, bo dzisiejszy transfer na poziomie "H+" znacznie ogranicza przepływ danych.


Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

W bieżącym roku szkolnym wybieramy się na Zieloną Szkołę w okolice Giżycka, do ośrodka „Żabinki” k. Kruklanek (okolice Giżycka). Na Zieloną Szkołę wyjeżdżają uczniowie klas 2-7.

Klasa pierwsza zostaje w szkole i ma lekcje zgodnie z planem. Klasa 8 – wycieczka z wychowawcą klasy.

Termin Zielonej Szkoły: 30.05.2022 – 03.06.2022. Uczniowie i nauczyciele będą mieszkali w pawilonie, w pokojach 3-4 osobowe z łazienkami. Codzienne wyżywienie podczas wyjazdu stanowią 3 posiłki: śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu oraz obiady dwudaniowe.

OW Żabinka - strona internetowa:

http://www.zabinka.pl

Zielona Szkoła nie jest wycieczką rekreacyjną – jest elementem programu edukacyjnego szkoły. Rodzice uczniów, którzy nie pojadą na Zieloną Szkołę są zobowiązani do zapewnienia im opieki podczas pobytu dzieci w domu. W tym czasie uczniowie, którzy pozostali w domach zobowiązani są do realizacji zadań, które otrzymają od nauczycieli (pakiet zadań do wykonania dla uczniów nieuczestniczących w wyjeździe).

Podstawowe informacje dotyczące wyjazdu na Zieloną Szkołę 2022:

1. WYJAZD. Zbiórka w poniedziałek 30.05.2022 o godz. 7:30 przed budynkiem szkoły w Kosowie. Bardzo prosimy o punktualność.

2. Na czas podróży prosimy wyposażyć dzieci w lekkie drugie śniadanie (bez słodyczy) oraz napoje niegazowane, po przyjeździe na miejsce dzieci będą miały obiad.

3. Jeżeli któreś z dzieci ma problemy z chorobą lokomocyjną , bardzo prosimy o zgłoszenie tego faktu do opiekunów i zaopatrzenie dziecka w odpowiednie środki.

4. Dziecko może zabrać ze sobą telefon komórkowy, ale korzystanie z niego będzie dozwolone wyłącznie podczas odpoczynku poobiedniego. W pozostałym czasie telefony będą zdeponowane u kierownika wycieczki, czyli Pana Jacka Kwiatkowskiego.

5. Kontakt z nauczycielami będzie możliwy od 21:00 do 22:00 pod numerem telefonu, który otrzymacie Państwo przed wyjazdem dzieci.

6. POWRÓT. Wyjeżdżamy z Zielonej Szkoły po śniadaniu, 3.06.2022 ok godz. 10:00. Planowana godzina powrotu: 17:00-18:00. Na ok 40 minut przed przyjazdem autokaru wysyłamy SMS do rodziców uczniów (informacja o przybliżonej godzinie przyjazdu autokaru pod szkołę).